Geoblog.pl    yolkameru    Podróże    TAJLANDIA niespiesznie. LAOS poza czasem. 2017    początek wycieczki przez płaskowyż Boloven
2017

początek wycieczki przez płaskowyż Boloven

Laos
Laos, Bachiang

Przedpołudnie mija nam na poszukiwaniach odpowiedniego skutera. Sprawdzamy w sumie w czterech miejscach. Ostatecznie wypożyczamy w Lao Adventure Travel skuter z silnikiem 125 cc (silniejszych nie ma, widać na tutejsze drogi nie ma takiej potrzeby), za 90 000 LAK / dzień. W innych miejscach były takie same ceny, ale tutaj przekonuje nas miła obsługa.

Zjadamy pyszny obiad, właściwie najlepszy od początku tej podróży, w hinduskiej restauracyjce JASMIN, przy 13th Rd. Polecamy:)

I kierujemy się a stronę płaskowyżu Boloven.

Pierwszy wodospad. Zwiedzamy też wioska etnologiczną tuż obok, w której nadal mieszkają mieszkańcy, chwilę dłużej zatrzymujemy się przy panu, który sprzedaje ręcznie wykonane instrumenty. Potem Maciej prezentuje mu grę na drumli. Miłe spotkanie.

Chcieliśmy nawet zatrzymać się w okolicznych bungalowach, pustych, otoczonych bujną zielenią. Jednak cena zwaliła nas z nóg. I wiemy już dlaczego nikt tu nie nocuje (250 000 LAK, jak w jakimś resorcie).

Na noc zatrzymujemy się więc w trochę dalej położonym Wacie (świątyni-klasztorze). Jest już ciemno, gdy tu dojeżdżamy. Na szczęście dwóch obecnych tu mnichów zgadza się. Maciej wstawia motor do pokoju jednego z nich (!) No, to nas upewnia w tym, że rzeczywiście kradzieże skuterów mają tu miejsce, jak nas ostrzegano w wypożyczalniach...

Zasoby: 262 wpisy262 20 komentarzy20 676 zdjęć676 0 plików multimedialnych0