Geoblog.pl    yolkameru    Podróże    TAJLANDIA niespiesznie. LAOS poza czasem. 2017    rowerami po Chiang Khan
2017

rowerami po Chiang Khan

Tajlandia, Chiang Khan

Miasteczko ożywa na chwilę wcześnie rano, kiedy to otwiera się bazar, a mnisi wychodzą na ulice ze swoimi miskami żebraczymi, potem zamiera w godzinach 11 - 16, po czym budzi się ponownie, otwierają się z powrotem sklepy, bary, bazar, kawiarnie, a na ulicy z zabytkowymi drewnianymi domkami rozkładają się uliczni sprzedawcy. Miasteczko żyje spokojnym, jednostajnym rytmem, trochę sennie, nieśpiesznie. Na weekend przyjeżdża tu dużo turystów, ale w 99% Tajlandczyków. My naszym wyglądem wzbudzamy zainteresowanie i serdeczne uśmiechy.

Wypożyczyliśmy dziś rano rowery (50 Bhat za jeden). Nie obeszło się bez pomocy naszego zaprzyjaźnionego mnicha Suratchayo, gdyż angielski prawie tu nie istnieje:) Zrobiliśmy kilkunasto-kilometrową wycieczkę przez miasteczko, trochę poza, trochę przy rzece, trochę ulicami, dotarliśmy do tutejszego punktu widokowego na Mekong. Po odpoczynku w drodze powrotnej zjedliśmy pyszne mango i zatrzymaliśmy się na dłużej przy (i "w") jednym klasztorze, gdzie poznaliśmy chłopaka, który wykonuje rzeźby przy świątyniach. Zastaliśmy go akurat przy pracy nad kobrą królewską Naga.

Zasoby: 262 wpisy262 20 komentarzy20 676 zdjęć676 0 plików multimedialnych0