Geoblog.pl    yolkameru    Podróże    WĘDROWCY DHAMMY, czyli autostopem przez Tajlandię, Birmę, Kambodżę, 2016    Niewesołe, acz prawdziwe... Słów kilka od Macieja.
Zwiń mapę
2016
02
kwi

Niewesołe, acz prawdziwe... Słów kilka od Macieja.

 
Tajlandia
Tajlandia, Bangkok
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 14272 km
 
"Jakiś czas temu byłem w Kambodży (w Siem Reap). Prostytucja i wykorzystywanie dzieci jest tam czymś powszednim. Sprzedaje się 6-letnie dziewczynki do domów publicznych. Oczywiście jest to nielegalne, acz wszyscy kambodżanie o tym wiedzą. Zastanawiałem się jak trzeba być zaburzonym, aby dopuścić się sprzedaży własnej córki. Jak trzeba być zaburzonym, aby skorzystać z usług wykorzystywaczy dzieci...

Jestem teraz w Bangkoku. Zamawiam jedzenie i słyszę polskie słowa. Odwracam się i widzę dwóch polaków. Witam się grzecznie z facetami w wieku 38 i 46 lat. Dosiadają się i rozmawiamy, a właściwie to oni mówią. Jeden z nich przechwala się trochę, ale miło go się słucha. Pokazuje Joli zdjęcia swoich dzieci, mówi że jest tu już siódmy raz i że jadą teraz do Pattaya. I tu zaczyna się opowieść o seksturystyce. Pyta czy byliśmy na „ping-pong show”, my na to, że nie i nie chcemy, a on na to, że warto. I opowiada ze szczegółami o swoich doświadczeniach z prostytucją. Widać, że podoba mu się to i z przyjemnością powraca tutaj w tym celu. A co robi jego rodzina w tym czasie? I co dzieje się poza klubami z dziewczynami, które są zmuszane do nieludzkich zachowań w klubach?

Jestem mężczyzną i wiem, że okiełznać umysł i zmysły to wyzwanie. Pracuję każdego dnia nad tym, aby żyć w świadomości, w spokoju, nie krzywdząc siebie i innych. Czy wstydzę się za zachowania facetów wykorzystujących innych? Nie, ale mam do nich wielkie współczucie i wiarę, że kiedyś zrozumieją..."

Maciej
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
zwiedzili 10.5% świata (21 państw)
Zasoby: 262 wpisy262 20 komentarzy20 676 zdjęć676 0 plików multimedialnych0